Aloha priateľu!

Vitaj na mojich stránkach (-:

Volám sa ...Ehm,.... je to dôležité? Naozaj? Si si istý? Ok. Dobre. Tu v materiálnej dimenzii áno... Platia nám určité pravidlá,.. že? Ok - budem sa ich snažiť rešpektovať..

(-:Takže ešte raz. Pokus č. 2.

Volám sa Katarína Lorenčíková....

Som večná divoška, ufónka, Majka z Gurunu, slobodná milujúca bytosť, hľadačka pokladov vo všedných maličkostiach života........

Po viac ako sedemročnom pôsobení v ZUŠ som sa rozhodla vykročiť svojou cestou.. Chorý školský systém zanechal vo mne veľa znechutenia. Školstvo je pre mňa chorým systémom, kde som zažila veľa poníženia. Chýbala mi pre deti kreativita.. rozlet.. hravosť.. experimentovanie a hlavne možnosť sa ďalej rozvíjať po všetkých stránkach. Neustále sa opakujúce boje plné stereotypov, tie isté schémy ako cez kopirák. Zlom nastal po regresnej terapii. Vtedy sa pre mňa stalo niečo veľké. Začala som samú seba vidieť úplne inak. Stále som to bola ja. Len pohľad na seba sa zmenil. A táto zmena sa odohrala príliš rýchlo. Prišlo veľa informácii - kto som? A čo potrebujem,..? A čo naopak.. nepotrebujem..  Rozhodnutie preto bolo viac než jasné - hneď na druhý deň po terapii som ukončila  naučené a začala čosi nové! Bolo treba opustiť staré schémy, ktoré má človek dokonalo v sebe naprogramované... Bolo treba opustiť rolu, ktorú som sama pre seba hrala. Cesta objavovania mojich schopností a nových možností sa týmto začala! Ako uvoľniť telo? Uvoľniť pritom aj myseľ? Ako využiť hudbu na proces terapie či liečenia? To všetko sa mi veľmi rýchlo začalo spájať! Ak človek urobí zmenu v myslení - začnú mu prichádzať nové "informácie".. Stačí mať iba  otvorenú myseľ! Stačí prekonať strach.. A to všetko Vás posunie do úplne iných dimenzií.. 

Mojou láskou sa stal čchi kung, ktorý mi neustále otvára dvere k lepšiemu pochopeniu - ako funguje telo aj duša zároveň,.. tak - aby bol človek sám so sebou  v dokonalej symbióze.  A čokoľvek  sa už potom udeje - všetko sa zvláda akosi lepšie, keď pochopíme ako pracovať so svojim telom.. Práve v pomalosti je totiž sila, zároveň rýchlosť napredovania. Stanete sa odolnejším - a to aj fyzicky, aj psychicky. Je ale potrebné pochopiť, že telo aj duša - je vlastne jeden celok. Jedno spolupracuje s druhým a druhé s prvým. Ak nie ste  v súlade s Vašim vyšším ja - odráža sa to na tele. Priľahko sa na Vás nalepujú choroby..  Ale ak aj telu nedáte to, čo potrebuje - budete mať problém.. Zrazu nebudete v tej svojej pohode.

 Čchi kung mi otvoril  vnímanie aj v hudbe, či maľovaní. Proces tvorenia je vlastne také  neustále objavovanie seba.. svojej duše..... Treba ho však robiť s pokorou - pretože vy nie ste tvorca - ste iba médium......

Mojou láskou a večným spoločníkom sa stala čínska medicína. Pomáha mi pochopiť proces fungovania tela a jednoduchých zákonitostí učenia piatich prvkov. Čínska medicína mi veľmi zmenila život... Naštartovala čosi nové. A ja som mohla opustiť staré vzorce a začať žiť čosi úplne iné.......

Začala som skúmať rôzne náhľady práce s telom aj emóciami - ako aromaterapia, rolfterapia, reflexná diagnostika,.... masáže.. prešla som hypnózou... programovaním mysle... skrátka bolo toho veľa.... ale môj život sa začal naozaj meniť...... Prekonať strach a skočiť do prázdna - to býva najťažšie..

Mojou závislosťou a milášikom sa stal tanec .... Tanec je niečo, čo mi dáva možnosť ako pracovať s emóciami na základe pohybu, ktorý sa deje na základe intuície tela...

Od vtedy moja cesta pokračuje..... ťažké a útrpné momenty z čias školstva sa stali nakoniec mojim novým odrazom. Všetko zlé je na niečo dobré.... Preto nikdy nehodnoťte svoje udalosti ako tragédie. Nikdy neviete kam Vás posunú...

Mojim druhým domovom sa stala Praha. Praha ma vrátila naspäť k mojej pravej podstate. Toto úžasné mesto má pre mňa špeciálnu vibráciu... Stretla som tam ľudí srdca. Ufóncov, hľadačov, kreatívcov - ktorí sa fackami museli naučiť mnoho vecí. Ľudí veľmi nadčasových, tvorivých... nadmerne vnímavých ufóncov... (-:

Niečo vytvárať - to dáva človeku krídla a obrovskú slobodu. A vy zrazu lietate!  Nie, nie - to nie je iba Vaša zásluha - iba "niekto", .. alebo "niečo"  cez Vás prehovorilo... Stali ste sa iba akýmsi prostriedkom, cez ktorý bol vyjadrený určitý program.... Podľa toho - ako sme "naladení" - zachytávame určité vibrácie. Preto - keď sa nám niečo páči - nevieme to druhej bytosti často slovne opísať. A zasa - niekedy nás dajme tomu nejaké dielo neosloví - pretože je pre naše vibrácie v danej chvíli rušivé. Vibrácie sa ale menia.. Pretože ,.. prirodzene - aj  my sa meníme.. Sme nekonečnou riekou, ktorá plynie........... A tak to - čo sa Vám na obraze, či hudbe páčilo včera - Vám môže dnes vadiť, a naopak..

Čo sa týka umenia - v mojom "nastavení" je toho akosi priveľa na jeden život (-: Maľujem, píšem texty, tvorím hudbu, uverejňujem články na rôzne témy. Veľkou inšpiráciou boli a vždy budú deti, ktoré ma veľa naučili..  Svet umenia je a bude pre mňa vždy nekonečnou cestou putovania. Či ide o hudbu alebo obraz - je to vždy nevyčerpateľné množstvo variácií.. A tie sa verte - nikdy nekončia!

 Ale pozor! ...
Každý človek, ktorý niečo vytvorí -  je v konečnom dôsledku iba anténou, cez ktorú je signál vysielaný... 
Niekedy sa stáva, že jeho ego nadpriemerne vzrastie. Pritom samotný proces tvorenia umelcovi dal krídla!  Len škoda, že toto si mnoho ľudí neuvedomuje. Pretože v umení je potrebná pokora! Modla pýchy - tú máme občas všetci.. Jednotlivé lekcie, ktoré dostávame a ktoré sa niekedy opakujú - sú pre nás vždy "stopkou" pre uvedomenie - že človek nie je stred Vesmíru..... 


Je jedno, čo robíte - robte to s láskou... A "Vesmír" sa Vám odvďačí! Ako sa hovorí - "Čo zaseješ - to zožneš..."
 -----------------------------
Na záver moja obľúbená stať z Osha:
"Chceš sa stať hudobníkom? Tak ním buď! Ale nechci sa stať svetoznámy.. Lebo to je pre niekoho hotovou samovraždou..
Ak chceš byť lepší básnik - pomôžem Ti! Len nechci získať Nobelovu cenu!
Keď chceš byť lepším maliarom - pomôžem Ti rozvíjať tvoju vlastnú tvorivosť. Ale tvorivosť nemá nič spoločné s menom, ani slávou. Ak to príde - tak si to uži. Ale nedovoľ - aby sa to stalo tvojou motiváciou... 
Ak sa človek snaží byť úspešným - ako môže byť dobrým básnikom? Jeho energia je totiž viac politická ako poetická... 
Ak sa človek snaží byť bohatý - ako môže byť ozajstným maliarom, keď celú svoju energiu sústreďuje na to, aby sa stal bohatým? 
Maliar potrebuje svoju energiu na maľovanie a tvorí v prítomnosti, tu a teraz. A bohatstvo môže prísť niekedy v budúcnosti - možno príde, možno nie. Nie je to isté, všetko je "náhodné" - úspech i sláva áno. Ale stav blaženosti, pocit dokonalého šťastia - ten veru náhodný nie je. 
Nie je vôbec dôležité - či Ťa tvoj obraz preslávi, alebo nie..či z Teba bude Picasso alebo nie. Dôležité je, aby si maľoval s chuťou tak, aby Ti aj Picasso závidel. Možno Ťa maľovanie úplne pohltí - a to je tá pravá radosť! Váž si ju a chráň si ju!  Sú to okamihy plné lásky a meditácie, šťastia a blaženosti. V takýchto okamihoch sa hneď stratíš, hranice tvojho "ja" - zmiznú a na chvíľku prestanú existovať, bude existovať len neopísateľná blaženosť..
Spoznáš to ľahko, ver mi! Ak budeš chcieť byť úspešný a zabudneš na pokoru a tento zázračný moment - premeškáš pieseň, maľovanie, aj poéziu.. Aj toto spoznáš ľahko.. Časom sa totiž to, čo bolo požehnaním - stane možno tvojim sebazničením a prestaneš mať pocit naplnenia... A zmizne aj zázračný pocit čara a radosti.. Stane sa to ťaživou emóciou, ktorá Ťa bude zvierať.. Nedovoľ to nikomu! Máš to vo svojich rukách!....."

(OSHO: "Sláva, bohatstvo, ambície"..)